Blog | Haber

Facebook Business Manager Nedir - BM'li Facebook Hesabı Satın Al

Facebook Business Manager Nedir - BM'li Facebook Hesabı Satın Al

Facebook Business Manager Nedir, kısaca Facebook İşletme Yöneticisi, Facebook üstünden bir işletme hesabı oluşturmanıza, feysbuk işletme hesabınızı yönetmeye, feysbuk üstünden reklam vermenize ve feysbuk’ta işletmenizi doğrulamanıza yarayan bir portaldır. Facebook Business düzgüsel Facebook yapısının haricinde çalışan daha değişik özelliklere haiz olan bir alan. Bu alan ancak firmaların işine yarayacak yapıda çalışıyor. 

Facebook Business üstünde toplumsal medya hesaplarınızı daha interaktif yönetebiliyorsunuz ve daha bereketli neticeleri görebiliyorsunuz. Facebook Business Manager ile işletme araçlarını tek elden yönetebilirsiniz. Bu portal, birden fazla ortamda, sizin  idareci yapmış olduğunuz kullanıcılar tarafınca yönetilebilir. Facebook Business üstünde meydana getirilen paylaşımların istatistikleri daha süratli ve ayrıntılı olarak geliyor. 

BM'li Facebook Satın Al

Burada çalışanlarınızı yönetebiliyor ve direktifler verebiliyorsunuz. Reklam verme yöneticisi daha dinamik çalışıyor ve bütün sayfalarınızı anında görebiliyor ve analizlerini inceleyebiliyorsunuz. Bir Facebook hesabı ile Facebook’ giriş yapıyoruz. Hesap kurmak için bilgilerinizle önünüze çıkan sayfayı doldurmanız gerekiyor. Facebook Business Manager Kayıt Olma işlemini tamamladıktan sonrasında önünüze çıkan sayfa şöyle görünmeli. 

Normal sayfa yapısında verileri haftalık olarak görebiliyor iken en çokca 28 günlük uzun verileri alabiliyorsunuz. Business’ta bunun bir sınırı yok, aylık-günlük-saatlik hatta senelik sonuçlar almak bile olası hale geliyor. Çalışanlarınız fazladan buradan reklam yöneticiliği yapabiliyor değişik reklam hesaplarını tek bir hesap üstünden test edebiliyorsunuz. Bu sayede Facebook üstünden gerçekleştirdiğiniz dijital marketing stratejiniz başarıya ulaşır. 

Facebook Business Manager Nedir

Geçmişte feysbuk reklamları oldukça fazla şahıs tarafınca kullanılmadığı için idare olarak yaygaraya sebep olmuyordu. Zamanla feysbuk reklam kullanması artıp, reklam çeşitlerinin de çoğalmasıyla idare zorlaştı bunun önüne geçmek için artık daha elastiki bir idare portalı gerekiyordu. Bu gereksinim ondan sonra Facebook Business Manager ortaya çıktı. Bu sayede artık aynı reklam hesabını birden oldukça şahıs yönetebilecek, birden oldukça reklam hesabına aynı panelden erişilebilecek ve bireysel reklam hesapları başkaları tarafınca yönetilebilecekti. 

Tüm bu kargaşayı halletmek için her şeyi tek noktada birleştiren Facebook Business Manager isminde bir sistem geliştirildi. İlk bakışta Business Manager ı reklam yöneticisinden ibaret olarak görebilirsiniz hatta klasik ads manager paneliyle aynı benzer biçimde görünebilir ama işleyiş daha değişik ve gelişmiştir. Sol kısımdaki menüye tıkladığınızda en sağ taraftaki ayarların altındaki İşletme Ayarları’ nı tıklayın. İşletme Ayarları’ nı açtığınızda panelin ne kadar gelişmiş bulunduğunu ve size bir oldukça seçenek sunduğunu görebilirsiniz. Ayarlara ve seçeneklere ilk defa göz atıldığında açık oturum fazlaca kompleks ve içerisinden çıkılmaz gelebilir ama buradaki bir oldukça aracı nadiren kullanır, bazıları asla kullanılmaz bazıları da ancak 1, yada iki defa kullanılır. Göründüğü kadar kompleks olmadığını kullandıkça göreceksiniz.