Blog | Haber

Facebook Hesapları Hakkında Bilgilendirme

Facebook Hesapları Hakkında Bilgilendirme

Facebook Hesapları Hakkında Bilgilendirme Facebook, 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi’nde okuyan Mark Zuckerberg adlı talebe tarafınca “The Facebook” adıyla kuruldu. Mark Zuckerberg isminde talebe tarafınca kurulan Facebook Harvard Üniversitesi’ni kısa müddette aşarak bölge eyaletlerde ve sonucunda bütün ABD’da kullanılmaya başlamıştır. Harvard Üniversitesi’nin peşinden Boston ve çevresindeki okulları da içerisine alan Facebook, 2 ay içinde Ivy Ligi okullarının tamamını kapsadı. İlk yıl içinde de; ABD Birleşik Devletleri’ndeki bütün okullar Facebook’taydı. 

Facebook ilk zamanlar Harvard Üniversitesi‘nde tahsil kabul eden öğrencilerin kendi aralarındaki kontakt sağlaması ve birbirleriyle rabıta kurması amacıyla kurgulanmış parasız bir internet sitesiydi. Ancak kısa vakit içinde The Facebook, kullananların beğenisini toplamıştı. Bu da siteyi, Harvard Üniversitesi haricinde da popüler hale getirmiştir. Facebook nelerdir sorusuna verilecek en iyi yanıt; insanların dostlarıyla yada ailesi ile kontakt kurmasını elde eden, bununla birlikte video, resim yada konum benzer biçimde özellikleri kullanmanıza yarayan toplumsal bir platformdur. 4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg tarafınca kurulmuştur. 

2 yıl içinde büyük bir çıkış ele geçiren Facebook, ismini bütün dünyaya duyurmuştur. Günümüzde insanoğlu için eğer olmazsa olmazlardan biri haline gelen platform, bütün özellikleri için herhangi bir ücret istek etmemektir. Bu bakımdan parasız bir halde kayıt olabilir, derhal arkadaşlarınızı bulup, kontakt kurabilirsiniz. Platform, adını üniversitelerde doldurulan forumlardan almaktadır, şu demek oluyor ki Günümüzde 2 milyardan daha çok etken kullanıcısı bulunan Facebook, dünya üstündeki en çokca kullanılan platformdur. Mark Zuckerberg, kullanıcılardan herhangi bir ücret istek etmezken, hasılatını ancak Facebook reklamlar üstünden kazanmaktadır. 

Facebook Hesapları Hakkında Bilgilendirme

Hiç kuşkusuz toplumsal ağlar içinde Facebook’un yeri ayrıdır. Çünkü her yaştan, her kesimden, her öğrenimden insana hitap eden bu kapsamlı sitede hepimiz için bir şey bulunmaktadır. Basit kullanması ve güncelleştirmeleriyle pek fazlaca şahıs tarafınca etken olarak kullanılmakta olan Facebook’un kullanıcı sayısı giderek artmaktadır. Facebook yardımıyla bütün dost çevreniz ve ailenizle kontakt halinde olmanız mümkün. Facebook; anlık konum güncellemesi yaparak duygu ve düşüncelerinizi belirtebildiğiniz, değişik içerik, video, resim, müzik ve bağlantı paylaşımıyla kendinizi anlatım edebildiğiniz toplumsal paylaşım platformudur. 

2004 senesinde Mark Zuckerberg tarafınca Harvard Üniversitesi öğrencileri için kurulan Facebook, ondan sonra her insanın ulaşımına açılmıştır. İlk toplumsal medya platformu olarak anılan Facebook, ondan sonra Instagram ve Whatsapp’I da bünyesine katarak hizmet skalasını fazlaca genişletmiştir. Günümüzde hala etken biçimde kullanılan. Facebook’ta bununla birlikte faaliyet düzenleyerek arkadaşlarınızı çayır edebilir, değişik platformlara Facebook vasıtasıyla üye olmadan giriş yapabilir, arkadaşlarınızla anlık mesajlaşabilir ve gruplara üye olarak mevzu özelinde haber ve paylaşımları takip edebilirsiniz. 

Dünya üstünde toplumsal medyanın başrol oyuncusu Facebook'la tanışmayan kalmış mıdır? Sanırız cevabınız "Hayır" olmuştur. Kesinlikle dünyada artık yediden yetmişe hepimiz, Facebook kullanıyor. Hatta teknolojiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan kimselerin bile açtıkları bir Facebook profili kesinlikle vardır. 4 Şubat 2004 senesinde yaşamımıza giren Facebook uygulaması gün be gün büyüyerek milyonlarca kullanıcıya haiz olan bir platform haline geldi. Mark Zuckemberg tarafınca kurulan Facebook toplumsal medya platformu, kişilerin dostlarıyla yada ailesi ile kontakt kurmasını sağlamaktadır. 

Bu tatbik üstünden bununla birlikte video, resim yada konum benzer biçimde özellikleri de kullanmanıza yarayan parasız bir platformdur. Facebook kullanıcıları, site üstünden kendisine bir profil fotoğrafı koyabilmekte, bunun yanı sıra dostlarıyla söyleşi edebilmektedir. Sadece bunlarla sınırı olan kalmayıp, gün içinde yaşanılan durumları Facebook üstünden de takipçileriyle paylaşabilmektedir. Birçok özelliği arasında barındıran tatbik, kullananların bütün bilgilerini, kullanıcı isterse saklı tutabilmektedir. Facebook sözcüsü olan Chris Hughes, genel bir yaklaşık süresi çıkardıklarını ve her bir kullanıcının yaklaşık 20 dakika Facebook’da zaman geçirdiğini açıklamıştır. 

Facebook Hesapları Hakkında Bilgilendirme Hesap Al

Facebook uygulamasının kurulumunun rahat olmasıyla birlikte kullanımıda fazlaca kolaydır. Günümüzde her yaştan kişiler Facebook uygulamasını rahatça kullanabilmektedir. Facebook uygulaması ile kullananların kendi içinde fotoğraflarını, dostlarını etiketleyerek sunabilme imkânı sağlamaktadır. Facebook uygulamasının video uygulamasını ile kullananların birbirlerine YouTube ve buna benzer sitelerde bulunan videoları birbirlerine paylaşabilmektedir. Ayrıca Facebook ile etkileşimli olarak uygulamalar yaratmasına imkân sağlamaktadır. 

Hem keyifli zaman geçirmenize bununla beraber kontakt kurmanızı elde eden bir toplumsal platformdur. Dünya çapında yaygın olarak kullanılan Facebook'un amacı insanların dostlarıyla kontakt kurmasını sağlamaktı. Daha sonrasında bu konum gün be gün inkişaf göstererek işletmelerinde sanal ortama geçişi ile beraber, işletme sahipleri işlerini sanal ortamdan oluşturmaya başladılar. Bu biçimde daha fazlaca kesime ulaşarak daha karlı bir satış yapacaklardı. Kullanımı fazlaca kolay olan Facebook’ta bulunan birtakım özellikler aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Günümüzde Facebook hesabı olmayan veya kullanmasını bilmeyen insan yok desek sanırım yanlış olmaz. Okuma yazmayı öğrenen hatta bilmeyen bir çocuk bile simgeler yardımıyla Facebook'u fazlaca huzurlu ve ergonomik bir biçimde kullanabilmektedir. Facebook’un amacı kullananların birbirleriyle kontakt kurabilmelerini ve malumat alışverişinde bulunabilmelerini desteklemektir. Bu süreçte tercih edilecek olan uygulamalar ise sayfanın kullanılma düzeyine bağlı olarak değişim göstermektedir. 

Eklenen uygulamalarla beraber kullananların eğlenceli zaman geçirmelerini sağlayacak oyunlar bulunmaktadır. Pek fazlaca şahıs tarafınca burun kıvırılmayan bu oyunlarla beraber site üstünde geçirilen zaman artmıştır. Kullanıcıların uzun süredir görüşemedikleri dostlarıyla kontakt kurmalarına, birbirlerini bulmalarına zemin hazırlayan Facebook pek fazlaca dil desteğine sahiptir. 2017 yılı itibariyle ise bir de canlı gösterim özelliği eklenmiştir. Canlı gösterim yardımıyla dost listenize o an ne yaptığınızı gösterebilirsiniz. Örneğin; bir konserdeyken o anı en sevdiklerinizle beraber yaşayabilirsiniz.