Blog | Haber

Windows 10 Güncellemesinden Lisanslar Etkilenir mi?

Windows 10 Güncellemesinden Lisanslar Etkilenir mi?

Windows 10 ile birlikte kullanıcılar yeniliğin kapısını aralamış olacaktır. Windows 10 kullanıcıları yeni ve en gelişmiş işletim sistemine sahip olmanın dışından daha önceki sürümlerde var olan özellikler ve bu özellikler arasında sevmiş oldukları özelliklerin daha da gelişmiş haline şahitlik yapacaklardır. Daha önceki sürümlerde bulunan her özellik daha ileri seviyeye taşınmış vaziyettedir. Kişiselleştirilmiş yeni deneyimler windows 10 ile mümkündür.

Olanakları arttıran sürekli kullanmış olduğunuz uygulama var ise onları sabitlemenizi imkan haline getiren. sabitlemiş olduğunuz uygulamaları kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz çok daha iyi bir başlangıç menüsü ile berabersiniz. Windows 10 işletim sistemi ile beraber ekranınızda birden fazla uygulamayı aynı anda kullanabilirsiniz. Var olan donanım sayesinde daha üretken bir yapıya sahip olunabilmektedir. Ekranı dörde bölerek her bölmede bir uygulama kullanabilirsiniz. 

Windows 10 İşletim Sistemi Nedir?

Windows 10 sistemine geçmenizin ardından bütün programlar son özelliklerde müthiş bir şekilde çalışmaya başlar. Windows 10 ile beraber Microsoft Store de bütün uygulamalar sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Bu işletim sisteminde oyun oynarken veya çalışırken hızlı ve kusursuz bir ilişki kurulur. 

Bir çok program ve uygulamalar windows 10 ile beraber bilgisayarınıza eklenir ve artı olarak bilgilerinizi yedeklemek maksadıyla OneDrive uygulamasını dahi rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Windows 10 işletim sisteminizi aynı anda Xbox Live ile birbirine eşleştirebilirsiniz. Bu sayede oyunlarınızı kaybetmeyeceksiniz ve sürekli kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

Ekranınızda grafik özelliklerini doyasıya hissedeceksiniz. Video düzenleme gibi işleriniz varsa rahat bir şekilde bununda üstesinden gelebileceksiniz. Grafikerler, mühendisler, video editörleri gibi meslek sahiplerinin bir çoğu Windows 10 işletim sistemi gönül rahatlığı içerisinde tercih edebilirken bütün işlemlerini rahatça halledebilmektedir. 

Windows 10 Güncellemesinden Sonra Lisansı Kullanabilir Miyim?

Windows 10 işletim sistemine gelen her güncellemenin ardından sorunsuz bir şekilde lisansınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Güncellemeler bilgisayarınızda bulunan lisansı etkilemeyecektir. Cihazınızın ana kartını değiştirmek gibi bir donanım değişikliği yapmadığınız sürece lisansınız hiç bir şeyden etkilenmeyecektir. Microsoft yeni nesil kullanıcı işletim sistemi olan Windows 10 yaşamımıza resmi olarak giriş yaptı. 

Bilişim gönüllüleri olarak Beta versiyonlarını indirip kontrol ettiğimiz yazılımları bu günlerde kurumlarımıza ve şahsi bilgisayarlarımıza implamente etmekteyiz. Windows 10 İşletim sistemi mevzusunda oldukca kıymetli paylaşımlar az az portalımızda paylaşılmaya başladı. Kullanıcı arayüzünde meydana getirilen küçük fakat etken tasavvur değişiklikleri, Internet Explorer‘ın tahtını devralan yeni web tarayıcısı Microsoft Edge, Görev Görünümü, bildirim merkezi benzer biçimde özellikler ile ön plana çıkan Windows 10 aslına bakacak olursanız bizlerden müspet görüş almayı başardı. 

Özellikle Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcılarını çok memnun edeceğini tahmin ettiğimiz Windows 10‘u lisanslı Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcılarının ücretsiz bir şekilde yükleyebileceğini hatırtalım. Bunun için tek yapmanız ihtiyaç duyulan Windows 10‘u bilgisayarınızın vazife çubuğundan rezerve etmek ve Windows 10‘un bilgisayarınıza inmesini beklemek. Daha sonrasında bilgisayarınızı Windows 10‘a güncelleyebilirsiniz.